Elérhetőség:
1136 Budapest, Hegedűs Gyula u. 31.
Nyitva tartás:
8:00 – 19:00 (Hétfőtől Péntekig)
Telefonszám:
Instagram:
Mancsologia_kutyafizio
Kutya és kisállat fizioterápia és hidroterápia központ és kozmetika
Zsófi vagyok, a Mancsológia alapítója. Egyike azoknak, akik egy éles karrierváltás után visszakanyarodtak a kisgyerekkori álmukhoz, hogy állatokkal foglalkozhassanak, mivel szenvedélyem a kutyák és a lovak, de úgy általában rajongok az állatokért.
A kisállat fizioterápia mára már a hivatásommá vált. Először egyéni vállalkozóként házhoz jártam, majd egy kis Újlipótvárosi helyiségben kezdtem dolgozni. 2025-ben költöztem egy nagyobb, újlipótvárosi ~120 m2-es ingatlanba, ahol több kezelő kialakítása és új, jobb eszközök beszerzése lehetővé tette bővüljünk, csatlakozott hozzám Marcsi és Kinga (fizioterapeuták) és Vera (kutyakozmetikus)
Mi a tervünk, álmunk? Mindenekelőtt állatokat szeretnénk gyógyítani. Segíteni őket és a gazdikat, hogy mielőbb talpra állhassanak a betegségekből, amelyek az életüket megnehezítik. Mindezt úgy, hogy a magas szakmai színvonalat folyamatosan továbbfejlesztve, egy kellemes és jó környezetben, kiváló ügyfélélményt biztosítunk a beteg és a gazdi számára. A gyógyítás mellett az ismeretterjesztésre és a megelőzésre is figyelni fogunk. Tehát jó helyen jársz és számíthatsz ránk, amennyiben kedvenced felépülésében szakértő segítséget keresel, vagy megelőznéd szakértők útmutatásával a súlyosabb betegségek kialakulását.
Ismerj meg minket!
A Mancsológiánál dolgozó képzett fizioterapeuták személyes történteteit olvashatod el alább
Kisebb koromban is nagyon érdekeltek a természettudományok, és az állatok világa. Panel-gyerekként azonban sajnos csak aranyhörcsögök és egy cica tartását sikerült kikönyörögnöm a szüleimtől. Kis barátaimat azonban már akkor szívesen kísértem el a kutyusaikat sétáltatni.
A természettudományos érdeklődésem miatt végeztem el az ELTE környezetkutató szakát, műszeres analitika szakiránnyal. Évekig dolgoztam analitikai vonalon, ebből a legtöbb időt a gyógyszeriparban. Ebben az időszakban költöztünk családi házba, ahol az életünket cicák mellett már kutyusokkal is meg tudtuk osztani.
Az első saját kutyusom akkora szerelem lett, hogy egy másik kutyust is a családunkba fogadtunk. A kiskutyáimmal eltöltött idő előhívta belőlem a gyermekkori önmagam, az állatok szeretetét, és egyre erősödött bennem az érzés, hogy nem csak a magánéletben, hanem a munkám során is társállatokkal szeretnék foglalkozni. Egyszer csak beugrott a kutya-gyógytorna gondolata, akkor még nem tudtam, hogy létezik fizioterápia állatoknak. A gondolat megszületése után azonnal utánajártam, még abban az évben jelentkeztem. Nemsokára sikeresen kutya-fizioterapeuta képesítést szereztem. Egy szerencse folytán utolsóként, épp a kezdés előtt, várólistáról kerültem be a képzésre, emiatt úgy éreztem ez a sors keze, így az analitikusi pályát feladva vetettem bele magam a kutyázás, a fizioterápia világába.
Kisállat tanulmányok: Rehabilitációs kutyakiképző, kutya fizioterapeuta, kutya-fitnessz továbbképzés, kineziológiai tapasz továbbképzés
“Számomra a kisállat-fizioterápia nem munka, hanem hivatás. Célom a legjobb tudásom szerint segíteni a mozgásában korlátozott, vagy emiatt fájdalommal élő társállatokon, és visszaadni nekik a fájdalommentes mozgás örömét”
Varga Marcsi, Mancsológia
Állatszerető családban nőttem fel, mindig volt körülöttem valaki szőrös, tollas, pikkelyes vagy páncélos. Továbbá ott volt Fanni, a kedvencem, a kis német spitz, aki 3 éves koromtól 15 éven át volt velünk.
Mióta az eszemet tudom biztos voltam benne, hogy az állatok gyógyításával szeretnék foglalkozni, sokáig az állatorvosi pályát láttam magam előtt. Az élet azonban végül egy másik irányba terelt. 2019-ben végeztem el az Állatorvostudományi Egyetem kisállat- gyógyászati asszisztens képzését, majd ezt követően hat éven keresztül dolgoztam egy nagy forgalmú állatorvosi klinikán. Itt formálódott bennem ki az a gazda- és állatközpontú szemlélet, amit ma is alapvetőnek tartok.
Rájöttem, hogy nemcsak munkáról, hanem hivatásról van szó, ezért kezdtem el mélyebben is foglalkozni a modern kutyakiképzéssel, kooperatív gondozással és a macskabarát szemlélettel. Továbbá munka mellett egyetemi tanulmányaim során a biológia területén mélyültem el, szakdolgozatomat is a házi macskák kommunikációs viselkedéséről írtam.
Úgy érzem, a kisállat fizioterápiában minden korábbi érdeklődési köröm és tapasztalatom egyesül. Ezért is döntöttem úgy, hogy ezen a területen képezem tovább magam, és ebben a hivatásban helyezkedem el, ahol a prevenció és a tudatos tájékoztatás fontosságában hiszek.
Kisállat tanulmányok: Kisállat gyógyászati asszisztens, Rehabilitációs kutyakiképző, Kisállat fizioterapeuta, Kineziológiai tapasz továbbképzés
“Célom, hogy empatikus, biztonságos és szakmailag megalapozott módon támogassam a kisállatok mozgásszervi egészségének helyreállítását és megőrzését. Teljes körű kezelést szeretnék biztosítani számotokra, amely nem csupán egy adott problémára, hanem a kiskedvenc egészére fókuszál.”
Balla Kinga, Mancsológia
35 évesen szereztem kutya-fizioterapeuta képesítést. Nagy álom vált ezzel valóra, hiszen már 14 évesen tudtam, hogy állatokkal szeretnék foglalkozni. A középiskolában még állatorvosnak készültem, egészen az első giliszta felboncolásáig… Akkor jöttem rá, hogy lelkileg nincs meg bennem az, ami néha az állatorvosi szakmához szükséges (igen, ennyitől is rosszul lettem…). Így irányt váltottam, és elkalandoztam hosszú évekre a közgazdaságtan és a bankok világába.
A változást számomra a saját kutya nevelése hozta el. Munka mellett először képesítést szereztem kutya tréner és rehabilitációs tréner szakmákra. Azóta is sokat olvasok a modern, tudomány alapú kiképzési módszerekről. Ahogy hajtott előre a tudásvágy és kerestem az újabb megszerezhető tudást, kitanultam a kutya masszázst, majd belebotlottam a számomra ideális szakmába: kisállat fizioterapeuta.
Munka mellett sokat tanultam, majd úgy döntöttem, hogy követem 14 éves önmagam álmát és állatokkal fogok foglalkozni. Elhagytam az eddig követett banki karriert, megszületett a Mancsológia gondolata, amely szépen fejlődött és gyarapodott az elmúlt években.
Új, nagyon szeretett munkámban tudom kamatoztatni nem csak a szakirányú ismereteimet, de a korábbi, banki szakmában megszerzett egyéb, hasznos készségeket is. Ilyen például az alapos és kitartó munkavégzés, analitikus gondolkodásmód és a lehető legjobb eredmény elérése iránti elkötelezettség.
Kisállat tanulmányok: kutya fizioterapeuta, Kutya kiképző, Rehabilitációs kutyakiképző, Terápiás kutya masszőr, Kineziológiai tapasz továbbképzés, Dorn terápia továbbképzés
“Célom a kis kedvencek felépülésének hatékony támogatása a modern technológia és a hagyományos technikák testre szabott kombinációjával, miközben mindenki – kis kedvenc és gazdija is – jól érzi magát.”
Jókai Zsófia, Mancsológia